חובות=הימורים

"המילה "הימור" יכולה להתייחס, בהשאלה, גם לכל פעילות שבה הסיכון גבוה וההחלטות שנעשות מתבססות על מידע לא שלם, וגם אם הנכס שאותו מסכנים אינו כסף או רכוש. לדוגמה, השקעה במניות, בחירת אסטרטגיה עסקית או צבאית, בחירת מסלול נסיעה מבין כמה אפשרויות, ואפילו החלטות במערכות יחסים". (ויקיפדיה- ערך "הימור")

"חוב כלכלי נובע לרוב מהסכם בין החייב לנושה, בו מתחייב הנישום לשלם לנושה סכום כסף, או לתת לו נכס או שירות, בעל ערך כלכלי במועד עתידי מסוים. (לעיתים קרובות, בתמורה להלוואה כספית, סחורה או שירותים אחרים אשר התשלום עליהם לא נעשה באופן מיידי) חוב יכול לנבוע, בין השאר, מהסכם הלוואת כספים, קניית סחורות או אספקת שירותים." (ויקיפדיה- ערך "חוב")

קיים קשר ישיר ועקיף בין מהמר לבין בעל חוב. ברוב המקרים, אדם מתחייב לגוף פיננסי, לבעל מכלת, לחבר להחזיר לו את הכסף שהוא לווה ממנו וזאת בידיעה שאין באפשרותו להחזיר לו את אשר לווה.
כמובן שישנן מקרים בהם כח עליון, נסיבות החיים שמשתנות באופן פתאומי (מצב משפחתי, פיטורים מעבודה וכו') הם אלו שמביאות את האדם לכך, אך ברוב המקרים כניסה לא מבוקרת להליך של הלוואה או נטילת התחייבות מצד ג' היא הגורם שמסובב לחוב.

לפי נתוני הלמ"ס (לשכה מרכזית לסטטיסטיקה) 42% ממשקי הבית נמצאים במינוס חודש אחד לפחות בשנה, ומתוכם 22% נמצאים ביתרה שלילית תמידית. הריבית על מינוס בחשבון הבנק עומדת בממוצע על כ־7% בתוך המסגרת ומטפסת עד שיעור 13% במקרה של חריגה מהמסגרת.

ניתן להבין כי חוסר מודעות ואי תכנון כלכלי ראוי מביאים את האנשים לידי חובות.

מה עושים?
קודם כל עוצרים!
טבעם של חובות הם כמו מדרון חלקלק בלי משים וברגע של חוסר תשומת לב החייב מדרדר עוד ועוד למטה בדרך לקריסה כלכלית, רוב החייבים יכלו למנוע את הגעתם למצב של חדלות פירעון אם היו עוצרים בזמן.
פונים לאיש מקצוע – כיום, ישנן דרכים רבות ומגוונות להתמודד עם חובות החל מהסדרי חוב עם נושים, הליכי חדלות פירעון ופריסת תשלומים נוחה במסלולי הוצאה לפועל.
מה לא עושים?
לא מדחיקים, לא מתעלמים, לא ממשיכים לקחת הלוואות או התחייבויות כספיות ולא מפתחים אדישות ויאוש מכך.

איך מתחילים? קודם כל מרימים טלפון וקובעים פגישת יעוץ בחינם שם יתחיל מיפוי התיק על מנת להתאים את הפתרון הנכון למצבת החובות הקיימת.

אל תוותרו על הזכויות שמגיעות לכם
פנו אלינו עוד היום בטלפון לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות!

או מלאו כבר עכשיו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם:

צרו קשר עוד היום

לייעוץ ללא התחייבות מלאו את הפרטים:

דילוג לתוכן